NEXT 2053 iptv kurulumu nasıl yapılır?

Next markasının 2019 yılında çıkardığı Next 2053 model cihaza detaylı iptv kurulum anlatımlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Satın aldığınız Next 2053 iptv uyumlu uydu alıcısı içerisinde dahili Xtream panel yazılımları ile birlikte gelmektedir. IPTV abonelik kurulumu yaparken Xtream menüsü kullanılmaktadır.

Kurulum anlatımları;
1. Menü tuşuna basıp Xtream IPTV bölümüne giriş yapın.
2. Karşınıza Xtream Ayarları olarak bir menü açılacaktır. Next 2053 cihazına IPTV kurulum menüsü tam olarak burasıdır. (Menü üzerinde istenilen tüm bilgiler GURBET IPTV’DEN  abonelik alan kullanıcıların mail adresine satın aldıktan hemen sonra otomatik olarak gönderilmektedir.)

– IP adresi: Değiştirmeyin aynı kalsın
– indeks: 1-2-3-4-5 herhangi birini seçebilirsiniz.
– URL: GURBET IPTV’DEN size gelen maildeki URL’yi yazın.
– Port: GURBET IPTV’DEN size gelen maildeki Port’u yazın.
– Kullanıcı Adı: GURBET IPTV’DEN  size gelen maildeki Kullanıcı Adını yazın.
– Şifre: GURBET IPTV’DEN  size gelen maildeki Şifreyi yazın.
– Tür: Burası her zaman m3u_plus olarak seçili olmalıdır.

UYARI: Bilgileri size gelen maildeki gibi BÜYÜK küçük harf aynı olacak şekilde yazmanız gerekmektedir.

3. Tüm bilgileri yazdıktan sonra doğru olup olmadığının kontrolünü yapın hata varsa düzeltin yoksa kumanda dan Kırmızı tuşa basıp Kaydet yapabilirsiniz.

4. Kaydet işlemi ardından cihaz kanalları ortalama 5-10 saniye içerisinde yükleyecektir.

5. Daha hızlı ve kolay bir kullanım sağlamak için cihaz 3 menüden oluşmaktadır.

–Canlı Kanallar : Xtream IPTV girişi yaptığınızda canlı televizyon kanallarını spor, maç, belgesel, sinema, kanallarını buradan izleyebilirsiniz.
–Vod kanallar : Xtream VOD girişi yaptığınızda burada sadece filmler yer almaktadır. Filmleri Türkçe dublaj altyazılı orjinal ses gibi farklı özellikleri kullanarak izleyebilirsiniz.
–Seriler : Xtream Dizi girişi yaptığınızda Netflix, Blutv, Puhu tv gibi platfomların dizilerini görebilirsiniz.

6. Artık hazır! Gurbet Iptv kanallarını Next 2053 üzerinde izleyebilirsiniz.

Not: Next 2053 cihazı wifi (kablosuz internet bağlantısı) ve ethernet (kablolu internet bağlantısı) ile çalışmaktadır. GURBET IPTV’DEN  alınan iptv aboneliği ile birlikte cihazdan en üst düzeyde kaliteli yayın alabilmeniz için her zaman kablolu internet bağlantısı (ethernet) önerilmektedir.

IPTV ÜCRETSİZ Test YAYINI

Familie Iptv test yayınlarında 100.000 fazla içeriğimizi sizlerle beraber bir araya getirdik. Spor, belgesel, film veya dizi gibi bir çok güncel içeriklerle hd, hd+ sd, 4k , hvec ve fullhd gibi yüksek çözünürlük kaliteli kanallarımızı kontrol edebilirsiniz.

Aldığınız test yayınından memnun kaldığınız taktirde üyeliğinizi kısa bir süre içinde oluşturup sizlere kesintisiz bir yayın hizmeti sunmaktayız.

IPTV DENEME NASIL ALINIR

Ücretsiz olarak test yayını alıp deneme yapmak için bizimle whatsapp yolu ile iletişime geçmeniz yeterli olucaktır. Siz değerli kullanıcılarımıza verecek olduğumuz giriş bilgilerinizi yazarak kaliteyi 12 saat boyunca ücretsiz test edebilirsiniz.

:(